İptal İade Koşulları

İade Bilgileri

Aldığınız her ürün, üretici ithalatçı firmaların garantisi altındadır.

Almış olduğunuz ürününü ambalajını ve ürünü yırtmadan,tahrip etmeden,bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızıda içeren bir dilekçe veya satıcı firmanın size vereceği iade kodunu kullanarak kargo şirketine iade olarak teslim ediniz.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından iki altı (2-6) hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.. Havale iadeleri üç (3) iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri dört (4) iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

 

Eğer alıcı bireysel müşteri ise e-fatura (e-arşiv fatura) nasıl iptal ve iade edilir?

Ürün iadesi gereği iptali istenen bir e-arşiv faturası söz konusuysa, bu fatura resmileştiği tarihten itibaren 7 gün içinde iptal edilebilir. Eğer 7 günden fazla bir süre geçtiyse iptal etmek yerine temel e-faturanın iptal işlemindeki gibi müşterinin iade faturası kesmesi gerekir. Ancak bireysel müşteri, faturası kesilip gönderilmiş bir ürünü iade etmek istiyorsa şirketi olmadığı için iade faturası kesemez. Bu yüzden şirketin kendisine gider pusulası hazırlaması gerekebilir. Bununla birlikte, müşterinin tüketici hakları uyarınca aldığı ürünü 30 gün boyunca iade etme hakkı da saklıdır. Eğer müşteri, ürün aldığı şirketin alışveriş öncesi ve sırasında ibraz ettiği şartlara uyarsa ürünle ilgili itirazda bulunabilir ya da iadesini gerçekleştirebilir. Şayet satış internetten yapıldıysa, müşteri iade etmek istediği ürünü elektronik ortamdan kendisine gönderilen faturanın kâğıt çıktısını alıp iadeye ilişkin bölümünü doldurabilir (kimi durumlarda bu belge ürünle birlikte gelen kargo paketinden çıkar) ve ürününü bu belge ile satıcıya geri gönderebilir.

3d secure Havale ve EFT ile ödeme Visa Mastercard Maestro American Express

Copyright © 2018 EFE KOSTÜM İMALAT/ KOSTÜMCE. Tüm Hakları Saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.